در هنگام خرید چطور شارژر اصلی آیفون را از شارژر تقلبی  تشخیص دهیم؟

1397/07/30 03:30:00 220 بازدید کننده

این سوالی است که همواره ذهن بسیاری از خریداران گوشی اپل را به خود مشغول کرده است در این نوشته سعی داریم ضمن نقد و بررسی راه های شناسایی شارژر های اصلی خیال خریدار ها و فروشندگان رو تا حدودی راحت تر کنیم.

از مشکلاتی که کاربران گوشی های اپل با آن روبرو می شوند تقلبی بودن شارژر است.

اگر به اصل بودن شارژر آیفون خود اطمینان ندارید آن را کنار بگذارید چون آسیب شارژهای تقلبی آیفون ممکن است باعث نابودی گوشی شود.  هنگام عرضه گوشی جدید اپل  بسیاری از کاربران با انتشار عکس های مختلفی اعلام  کردند که اگر اپل تنها به جای قاب کاملا مشکی بتواند مشکل پاره شدن نقاط اتصال ابتدا و انتهای سیم شارژرها را حل کند، یک پیشرفت بزرگ محسوب می شود.

این مسئله نشان داد که مشکل شارژرهای اپل یک مسئله همه گیر است و خرید این شارژرها تبدیل به یک امرعادی شده است. تا اینکه خبری مبنی بر خطرات شارژرهای تقلبی این شرکت منتشر شد. طبق این اخبار  توصیه می شود اگر از شارژر تقلبی آیفون استفاده می  کنید یا قصد دارید مدل تقلبی و ارزان قیمت تر آن را خریداری کنید از این کار صرفه نظر کنید. چون این شارژها می توانند آسیب های جدی برای گوشی به همراه داشته باشند.

CTSI، موسسه ای معروف که در زمینه استاندارد فعالیت می کند، مدتی قبل گزارشی منتشر کرد که در آن اعلام کرده بود نود و نه درصد شارژرهایی که در اینترنت به صورت غیر رسمی، دست دوم یا ارزان قیمت به فروش می رسند استاندارد نیستند و استفاده از آن برای گوشی مضر است. این تست به سفارش سازمان استانداردهای تجاری انگلستان و توسط شرکتی به نام UL انجام شده است که دفتر اصلی اش در ایلینوی قرار دارد و در زمینه ایمنی محصول تخصص دارد. 

مدیر ارشد موسسه استاندارد های تجاری چارترد با اشاره به این موضوع، شارژر های تقلبی به فروش رفته در وب سایت های آنلاین را با نام  ناشناخته خطاب کرد و از خریداران تقاضا کرد که کالاهای خود را صرفا از طریق تامین کنندگان معتبر تهیه کنند. 

معمولا سازندگان غیر رسمی به دلیل نداشتن اطلاعات دقیق و ریزبینانه، لوازمی بزرگتر یا کوچک تر نسبت به حالت استاندارد می سازند که یا به سختی به درگاه وارد شده و یا بسیار سریع و بدون محکم شدن متصل می شود.  نکته بسیار مهم دیگر به منظور تشخیص شارژر تقلبی آیفون، توجه به نام شرکت سازنده و ارزیابی میزان محبوبیت آن است. شرکت های موفق در زمینه های مختلف اعم از تولید لوازم جانبی گوشی های هوشمند، اعتبار خود را رایگان به دست نیاورده اند و این اتفاق را مدیون کسب اعتماد مشتریان با فروش لوازم  باکیفیت هستند. شارژر های ساخت  Anker، Monoprice  و AmazonBasics مدت ها است بدون هیچ ایراد خاصی توسط کاربران در سرتاسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرند.

شناسایی شارژر تقلبی از اصل

به بازار تلفن های همراه که بروید، فروشندگان چندین نوع مختلف از شارژر را به شما معرفی می کنند، قبل از آنکه به شما بگوییم که چگونه اصل یا فرع شارژر ها را تشخیص دهید،‌خوب است با این دسته بندی آشنا شوید.

شارژر کپی : این نوع از شارژر ها مدارات محافظ  ضعیفی دارند، در بعضی موارد این نوع از شارژر باعث خاموشی کامل دستگاه نیز می شود. توصیه می کنیم اگر فروشنده این نوع شارژر را به شما پیشنهاد داد به هیچ عنوان قبول نکنید.

شارژرهای کپی(Hi Copy): این نوع شارژر به دلیل داشتن قیمت مناسب و کارایی بهتر نسبت به شارژر کپی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

شارژرهای اورجینال : این نوع شارژر ها گرانتر از  شارژر های کپی هستند و توصیه می کنیم از این نوع شارژر  برای تلفن همراه خود استفاده کنید.

 به خاطر داشته باشید پرداخت هزینه بیشتر برای خرید این نوع از شارژر باعث ضرر کردن شما نمی شود، حتی اگر تلفن همراه شما چندان گران نباشد.

منبع