تقریبا هیچ کس خواهان Iphone x نیست!

1397/02/10 04:30:00 143 بازدید کننده

آیا آخرین گوشی Iphone که اخیرا ارائه شده بهترین گوشی این شرکت است؟

معمولا اینگونه است و همه برای خرید جدیدترین و بهترین گوشی این کمپانی  ذوق دارند و به اطرافیان خود که تشنه تکنولوژی هستند نشان می دهند.اما تجزیه و تحلیل ها نشان دهنده تغییر این روند است.به طور چشمگیری افراد کمتری جدید ترین گوشی Iphone را خریداری می کنند.

تنها 16% از فروش گوشی های هوشمند این کمپانی در سال 2018 تا به این لحظه به Iphone x اختصاص دارد.

گزارش ها نشان داده است که سهم فروش گوشی های جدید در نیمه اول سال 2018 از 78% در سال 2015 به 60% کاهش پیدا کرده است.مدل های جدید  شامل Iphone x  و  Iphone 8 و 8plus است که به این معنی است که ورژن قدیمی Iphone به اندازه ورژن های جدید فروش دارند.کمپانی اپل با ارائه گوشی Iphone x  و قیمت افزایش یافته آن که 1000دلار است انتظار داشته که مردم بیشتر از دفعات پیش برای خرید این گوشی اشتیاق داشته باشند و هزینه کنند،اما کاملا برعکس، به نظر می رسد که اعتماد مشتریان به این کمپانی کاهش یافته است.

اما این به این معنا نیست که کمپانی اپل سوددهی رو به رشدی نداشته

Iphone x با قیمت اولیه خود 35% کل سود فروش گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۷ و برای کمپانی اپل داشته است، و این کمپانی ۹۰ درصد از سود فروش گوشی‌های هوشمند را در آن بازه زمانی داشته است. مردم خواهان گوشی‌های هوشمند اپل هستند ،اما به نظر می رسد که شارژر وایرلس و قابلیت تشخیص چهره که در مدل جدید این گوشی ارائه شده به اندازه کافی ارزشمند نمی دانند.

اما با این وجود Iphone x نمی تواند یک نقطه سقوط برای کمپانی اپل باشد.اکوسیستم سخت افزاری کمپانی، مانند Apple Watch و AirPod  دلایل بهتری برای خرید گوشی اپل به جای ویژگی های جدید این گوشی می دهد

منبع