هواوی نخستین گوشی های هوشمند تاشو را عرضه می کند

1397/01/27 04:30:00 182 بازدید کننده

هواوی برای طراحی و ساخت صفحه هوشمند منعطف مورد نیاز این گوشی جدید، سراغ شرکت کره‌ای ال جی که در تامین صفحه نمایش در جهان شهرت و آوازه خوبی دارد، رفته و برای تولید انبوه محصول ذکرشده در ماه نوامبر سال جاری میلادی برنامه‌ریزی کرده است.

 

در سال گذشته تعدادی از غول‌های تکنولوژی همچون سامسونگ و اپل اعلام کردند که درصدد طراحی، معرفی و تولید یک گوشی هوشمند تاشو و انعطاف‌پذیرند. این غول‌های تکنولوژی همچنین اعلام کردند که قصد دارند نخستین گوشی تاشوی هوشمند را در سال جاری ۲۰۱۸ میلادی رونمایی کنند.

اما حالا به نظر می‌رسد که شرکت چینی هواوی نیز قصد رقابت با این غول‌های تکنولوژی را دارد و می‌خواهد لقب معرفی نخستین گوشی هوشمند تاشو را به خود اختصاص دهد. بنابراین تصمیم گرفته که از سایر رقبای قدرتمند خود یعنی سامسونگ و اپل سبقت بگیرد.
با توجه به صحبت‌های مطرح‌شده به نظر می‌رسد اولویت هواوی، کسب لقب «اولین گوشی هوشمند تاشو» است؛ اما سامسونگ طور دیگری فکر می‌کند و قصد دارد در اولین تجربه، دستگاهی کامل را در سه‌ماهه‌ی ابتدای سال آینده ارائه دهد. هواوی برای تولید صفحه‌نمایش منعطف به سراغ ال‌جی رفته و برای تولید انبوه آن در ماه نوامبر سال جاری برنامه‌ریزی کرده است.
از دیگر مهره‌های بازار گوشی هوشمند باید به اپل اشاره‌ کنیم که برخلاف دو شرکت دیگر چنین شایعاتی در مورد آن وجود ندارد و به نظر می‌رسد فکر متفاوتی در سر دارد یا این‌که می‌خواهد به‌جای تمرکز بر گوشی هوشمند تاشو، فناوری دیگری به خدمت بگیرد. معرفی گوشی‌ هوشمند تاشو به‌عنوان یک محرک بسیار قوی در بازار شناخته می‌شود؛ چرا که روال ثابت و پیشرفت‌های سالانه‌ی دستگاه‌های فعلی بسیار کم است و این بازار به‌صورت کلی به نوآوری‌هایی نیاز دارد.
خاطرنشان می‌کنیم که اگر در سال جاری، هواوی نمونه‌های اولیه از گوشی هوشمند تاشوی خود را رونمایی کند، اتفاق عجیبی نخواهد بود؛ اما باید ببینیم این لقب «اولین» می‌تواند به‌عنوان «بهترین» نیز شناخته شود یا خیر، نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع