بهترین گوشی ها برای عکاسی کدامند؟

1396/12/22 03:30:00 226 بازدید کننده

مجله کانسومر ریپورتس در گزارش خود، فهرست ۱۰ گوشی‌ هوشمند برتر در زمینه عکاسی را منتشر کرده است. معیار رتبه بندی این مجله براساس رزولوشن تصویر، دقت رنگ، نویز بصری و دامنه داینامینک مورد بررسی قرار می‌دهد.

مجله کانسومر ریپورتس در گزارش  خود، فهرست ۱۰ گوشی‌ هوشمند برتر در زمینه عکاسی را منتشر کرده است.  معیار رتبه بندی این مجله براساس  رزولوشن تصویر، دقت رنگ، نویز بصری و دامنه داینامینک مورد بررسی قرار می‌دهد.

در نتایج بررسی شده این مجله، آیفون X اپل در صدر جای گرفته است و آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند. در حال‌ حاضر مشخص نیست کانسومر ریپورتس چگونه متوجه شده است که آیفون ۸ با یک دوربین، عملکرد بهتری نسبت به مدل «پلاس» ارائه می‌دهد؛ همان‌طور که می‌دانید، جانشین آیفون ۷ پلاس به دوربین دوگانه مجهز شده است.

 

این نکته برای همه روشن است که گوشی‌های  اپل و سامسونگ در زمینه عکاسی، حرف‌های زیادی برای گفتن دارند؛ اما نمی‌دانیم چرا کانسومر ریپورتس از محصولات دیگر چشم‌پوشی کرده؛ درحالی‌که سال گذشته، دوربین گوشی‌های هوشمند با پیشرفت چشمگیری مواجه شده است. پیکسل ۲ و پیکسل ۲ ایکس‌ال را می‌توان جزو بهترین گوشی‌ها در زمینه عکاسی محسوب کرد؛ هر دو به لطف جادوی HDR، توسط رسانه‎های مختلف مورد تحسین قرار گرفته‌اند. ضمن اینکه DxOMark که لابراتور مجهز یبرای ارزیابی دوربین گوشی‎های هوشمند دارد، مدعی است پیکسل‌های ۲۰۱۷ گوگل در زمینه عکاسی، بهتر از رقبای خود عمل می‌کنند. علاوه‌ بر این، میت ۱۰ پرو هواوی توسط DxOMark در یک سطح با آیفون ۱۰۰۰ دلاری اپل رتبه‌بندی شده است و انتظار داشتیم جایی در این لیست داشته باشد.

در ادامه می‌توانید بهترین گوشی‌های هوشمند را از نظر عکاسی از دیدگاه این مجله، مشاهده کنید:

آیفون ۱۰ اپل
آیفون ۸ اپل
آیفون ۸ پلاس اپل
گلکسی اس ۸ پلاس سامسونگ
آیفون ۷ اپل
آیفون ۶ اس اپل
گلکسی اس ۸ سامسونگ
گلکسی نوت ۸ سامسونگ
آیفون ۷ پلاس اپل
گلکسی اس ۸ اکتیو سامسونگ

انتخاب لیست گوشی های بالا برای یک لیست 10 تایی خالی از اشکال نیست چون همان طور که بیان شد گوشی های وجود دارد که از نظر عکاسی از گوشی های گفته شده قویتر و یا حداقل در یک سطح هستند.


مجله کانسومر ریپورتس در رابطه با لیست فوق، مدعی است که ۱۰ مدل برتر تفاوت‌های چشمگیری با یکدیگر ندارد؛ با این‌ حال برخی مدل‌ها مانند گلکسی اس ۸، گلکسی اس ۸ پلاس و گلکسی اس ۸ اکتیو که از یک خانواده هستند و دوربین مشابهی دارند، از نظر عکاسی متفاوت با یکدیگر عمل کرده‌اند. 

منبع