حملات سایبری

1396/10/17 03:30:00 251 بازدید کننده

آنالیز امواج الکترومغناطیسی ساطع شده از گوشی های تلفن همراه هوشمند برای تحلیل آسیب پذیریهای امنیتی و مقابله با آنها

محققان دانشگاه UC3M و CIENTIFICAS-CSIC (شورای تحقیقات ملی اسپانیا) در حال توسعه ابزارهایی هستند که از طریق تجزیه و تحلیل امواج الکترومغناطیسی ساطع شده از دستگاه تلفن همراه و بدست آوردن کلید های رمزگذاری شده تعیین کنند که آیا این دستگاه مورد حمله سایبری قرار گرفته است یا نه.

این تحقیق که هدف آن ارتقای میزان امنیت گوشی های هوشمند و سایر دستگاه هایالکترونیکی است، اخیرا در کانادا در یک سمینار "امنیت و حفظ حریم خصوصی اینترنت اشیا" ارائه شده است.

این تحقیق بر روی حملات سایبری که زمانی اتفاق می‌افتد که کسی تلاش میکند تا از شرایط (در اینجا منظور از شرایط جرایط های الکتریکی مولد میدان نغناطیسی است) برای اهداف غیر قانونی استفاده کند. در این حالت مهاجم سعی میکند گذرواژه ای که در حقیقت اجازه دسترسی به آن را ندازد رمزگشایی کند.

سابقا مهاجمان سایبری سعی میکردند به الگوریتم های رمزگذاری شده (یعنی فرایند محافظت از داده ها که معمولا یک فرمول ریاضی پیچیده است) حمله کنند. بعدها این نوع حملات به منظور منظور دستیابی راه های دیگر سکستن رمزهای امنیتی بدون نیاز به شکستن فرمول های پیچیده ریاضی توسعه پیدا کرد.

"لورنا گونزالس" یکی از محققان عنوان کرد : ما در حال تلاش برای ردیابی آنها به منظور دستیابی به کلید رمزگذاری شده و در عین حال رمزگشایی آن داده ها هستیم.

منبع:https://www.sciencedaily.com